Śmieszne zaproszenia ślubne

Okazuje się, iż współcześnie wielu przyszłych nowożeńców decyduje się na rozsyłanie zaproszeń ślubnych za pomocą Internetu. Jednakże nawet tradycyjna forma informowania bliskich o tak ważnym wydarzeniu, może zawierać zabawne, nawet śmieszne elementy. Wszystko zależy tutaj od naszej inwencji twórczej i wyobraźni.

Przygotowując się do planowania ślubu, warto także wziąć pod uwagę oryginalne zaproszenia ślubne, nieodłącznie kojarzące się z osobami przyszłych nowożeńców. Zakochani mogą więc wybrać z całego szeregu ciekawych rozwiązań, proponowanych zarówno przez klasyczne media i środki przekazu, jak i nowoczesny Internet. Zależnie od sposobu, który wybierzemy, możemy więc wysłać rodzinie i bliskim zaproszenia, zawierające typowe dla takiej okazji elementy.

Decydując się na wysłanie zaproszenia za pośrednictwem Internetu z pewnością zaoszczędzimy mnóstwo czasu, który spędzilibyśmy przy pocztowym okienku. Poza tym, szybkość i niezawodność sieci gwarantują niezwłoczne dostarczenie kartki do adresata. E-kartki okazują się więc bardzo wygodnym środkiem przekazu, tym bardziej, że wysłać je można nie tylko z okazji świąt, ale także na okolicznościowe wydarzenia, takie jak choćby wspomniany już ślub.

Najpopularniejsze wzory i szablony ślubnych zaproszeń zawierają oczywiście charakterystyczne białe gołębie, symbolizujące czystość i miłość. Równie często spotykane na tego typu kartkach są także splecione obrączki, wyrażające trwałość więzi, pomiędzy przyszłymi małżonkami. Najczęściej zaproszenia ślubne utrzymane są w jasnej kolorystyce, dominuje tutaj szczególnie biel oraz przyjemne dla oka odcienie ecru czy delikatnego beżu.

Wysyłane przez internet zaproszenia nierzadko zawierają wiele ruchomych elementów czy zabawnych animacji, nawiązujących w swej tematyce do ślubu czy późniejszego wesela. Pragnąc pozostać oryginalnym i zachować atrakcyjny wygląd jedynego w swoim życiu tego typu zaproszenia, warto więc wybrać taki motyw, jaki z pewnością pozostanie na długo w pamięci zarówno weselnych gości jak i samych przyszłych nowożeńców.

Dodatkowo, zaproszenie takie zaopatrzyć można w śmieszny, żartobliwy tekst lub rymowany wierszyk. Odejście od tradycyjnej, nieco szablonowej formułki umieszczanej na niemal wszystkich zaproszeniach gwarantuje przecież oryginalność pomysłu. Najczęściej teksty z zaproszeń ślubnych nawiązują do utraty wolności przez jednego z małżonków oraz pozycji przyjaciół, którzy w momencie usankcjonowania związku małżeńskiego niechybnie „idą w odstawkę”. Zabawne zaproszenia skierować można więc do przyjaciół, którzy umieszczony w nich humor niewątpliwie odbiorą bardziej pozytywnie niż konserwatywna część rodziny Pana lub Panny Młodej.