Wesołe kartki walentynkowe

Rok rocznie z okazji Walentynek rzesze zakochanych wysyłają sobie oryginalne, ciekawe życzenia i pomysłowe kartki pocztowe, zarówno za pośrednictwem tradycyjnej poczty jak i nowoczesnego Internetu.

Wiele z dostępnych obecnie w sieci elektronicznych pocztówek na tę okazję, zawiera charakterystyczne dla Walentynek elementy. Przede wszystkim są to rozmaite wariacje na temat różnokolorowych, najczęściej jednak czerwonych i różowych serduszek. Zarówno sama kartka, jak i jej poszczególne elementy mogą z powodzeniem nawiązywać do klasycznych, walentynkowych motywów. Zamiast więc przeładowywać e-pocztówkę sercami, można wkleić w nią wspólne zdjęcie z sympatią, dodając jedynie „znaczek pocztowy” w kształcie serca, na przykład przebitego strzałą.

Wiele z walentynkowych kartek posiada także ruchome gify, najczęściej wyobrażające sympatyczne, pulchne amorki, celujące z łuków do pulsujących serduszek lub animowanych postaci chłopca bądź dziewczynki. Niektóre z szablonów oferują także mini-gry, polegające na trafieniu określoną ilością strzał w serduszko, co finalnie powoduje wyświetlenie się oryginalnych życzeń lub romantycznego wierszyka okazjonalnego.

Czasami zdarza się nawet, iż elektroniczne animacje bardziej przypominają krótkie filmiki, zamiast ruchomych obrazków. Całe sekwencje, wyobrażające typowe dla Święta Zakochanych sytuacje lub zdarzenia, okazują się bardzo trafionym pomysłem, na wysłanie z okazji Walentynek. Z pewnością przypomną one naszej sympatii wspólnie spędzone, romantyczne chwile lub też pozostawią element tajemnicy, kiedy nadawca jednak nie zechce się ujawnić i zgodnie z tradycją, pozostanie anonimowy.

Bardzo często także użytkownicy Internetu, wysyłający swoim partnerom lub sympatiom elektroniczne życzenia, zaopatrują e-kartki we wpadające w ucho melodyjki lub romantyczne piosenki, nieodzownie kojarzące się ze spędzonymi wspólnie chwilami. Zależnie od swoich potrzeb i oczekiwań, do elektronicznej pocztówki dodać można także własną piosenkę, kojarzącą się automatycznie z nadawcą, który być może, pragnie przez jakiś czas pozostać anonimowym.

Ważnym „wyposażeniem” walentynkowej kartki są z pewnością szczere i gorące życzenia lub też żartobliwy bądź romantyczny wierszyk, wyrażający w pełni nasze uczucia względem osoby adresata. Możemy tutaj skorzystać z gotowych propozycji serwerów pocztowych, jak i samodzielnie stworzyć kilka linijek tekstu, który wyświetli się na powierzchni elektronicznej pocztówki, dając wyraz naszym emocjom i sympatii.